Resultaten voor het eerste kwartaal 2013

Telenet Group Holding NV ('Telenet' of de 'Vennootschap') (Euronext Brussel: TNET) maakt zijn niet-geauditeerde geconsolideerde resultaten over de drie maanden afgesloten op 31 maart 2013 bekend. De resultaten zijn conform de door de Europese Unie goedgekeurde International Financial Reporting Standards ('EU IFRS').

BELANGRIJKSTE PUNTEN IN EEN NOTENDOP

  • Bedrijfsopbrengsten +11% j-o-j tot € 405,6 miljoen dankzij de stijgende bijdrage uit onze mobiele activiteiten en de verdere groei in het aantal vaste diensten;
  • Aanhoudende nettogroei van onze "King" en "Kong" tariefplannen met 103.400 mobiele-telefonieabonnees met een post-paidabonnement in KW1 2013. Het aantal mobiele-telefonieabonnees verdubbelde j-o-j tot 625.000;
  • Solide nettogroei voor onze premiumproducten en bundels in KW1 2013: stijging van het aantal abonnees voor internet met 21.500, vaste telefonie met 19.000 en digitale tv met 26.000 met stabiele conversieratio j-o-j;
  • Stabiele daling van het aantal abonnees voor basiskabel-tv met 11.400 ten opzichte van KW4 2012, ondanks de toegenomen concurrentie;
  • Adjusted EBITDA(1) +5% j-o-j tot € 201,5 miljoen, beïnvloed door de seizoensgebonden hogere kosten voor de verkoop en subsidiëring van gsm's en smartphones. Marge van 49,7% - een sequentiële verbetering van 190 basispunten omwille van lagere marketingkosten, algemene kostenbeheersing en de gunstige impact van bepaalde eenmalige elementen;
  • Toe te rekenen bedrijfsinvesteringen(2) van € 95,8 miljoen, of 24% van de bedrijfsopbrengsten, beïnvloed door de verlenging van de uitzendrechten voor de Premier League wedstrijden. Geactiveerde voetbalrechten niet meegerekend bleven de toe te rekenen bedrijfsinvesteringen in KW1 2013 stabiel j-o-j omwille van lagere migraties naar digitale televisie en verdere efficiëntieverbeteringen in het installatieproces bij klanten;
  • Negatieve vrije kasstroom(3) van € 10,0 miljoen, beïnvloed door de eerste halfjaarlijkse interestbetaling op de € 700,0 miljoen aan Senior Secured Fixed Rate Notes die in augustus 2012 werden uitgegeven en door de negatieve trend van ons werkkapitaal, die naar verwachting in de loop van het jaar zal keren;
  • Op 24 april 2013 keurden aandeelhouders het voorgestelde buitengewoon brutodividend van € 7,90 per aandeel goed. De uitkering is gepland voor 8 mei 2013, met verhandeling van het aandeel ex-dividend vanaf 3 mei 2013.

Persbericht

PDF 292 KB

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
Website preview
BASE past zijn internet- en tv-aanbod aan om beter in te spelen op de huidige gebruiksbehoeften
Mechelen, 12 mei 2026 - Op 22 juni lanceert BASE een aangepast internet- en tv-aanbod om beter in te spelen op de huidige gebruikspatronen en verwachtingen van de klant. Het vernieuwde aanbod biedt duidelijkere keuzes voor verschillende connectiviteitsbehoeften, met verbeterde prestaties, relevantere functies en opties die beter aansluiten bij hoe klanten internet en tv vandaag de dag gebruiken. In het kader hiervan worden bepaalde servicevoorwaarden aangepast om de toegevoegde functies en waarde te weerspiegelen. Deze wijzigingen veranderen niets aan het mobiele aanbod van BASE.
press.telenet.be
Website preview
Telenet brengt Belgisch voetbal terug thuis
Mechelen, 4 mei 2026 - Telenet en DAZN sluiten een distributieovereenkomst voor het Belgische voetbal. Daardoor kunnen klanten van Telenet vanaf volgend seizoen opnieuw alle wedstrijden van de Jupiler Pro League live volgen bij Telenet. De overeenkomst geldt voor de resterende rechtenperiode van DAZN.
press.telenet.be

Over Telenet BV

Als aanbieder van entertainment- en telecommunicatiediensten in België is Telenet group steeds op zoek naar de perfecte beleving in de digitale wereld voor zijn klanten. Het bedrijf spitst zich onder de merknaam Telenet toe op het aanbieden van digitale televisie, hogesnelheidsinternet en vaste en mobiele telefoniediensten aan residentiële klanten in Vlaanderen en Brussel.

Onder de merknaam BASE levert het mobiele telefonie, internet en televisie in België. De afdeling Telenet Business bedient de zakelijke markt in België en Luxemburg met connectiviteits-, hosting- en security oplossingen. Meer dan 3000 medewerkers hebben samen 1 doel voor ogen: leven en werken eenvoudiger en aangenamer maken.

Telenet group is een onderdeel van Telenet Group Holding nv en is een 100%-dochtervennootschap van Liberty Global. Liberty Global is één van 's werelds grootste geconvergeerde video-, breedband- en communicatiebedrijven, innoveert en versterkt mensen in zes landen in Europa om optimaal gebruik te maken van de digitale revolutie. Voor meer informatie, surf naar www.telenet.be.

Op deze overviewpagina op de Streamz pressroom delen we de Streamz premières, de Streamz+ premières en de beeldenbank waarop alle visuals van alle series beschikbaar zijn.

Telenet newsroom: press.telenet.be

 

Liersesteenweg 4 2800 Mechelen BTW BE 0473.416.418 RPR Antwerpen, afd. Mechelen