Telenet maakt vooruitzichten voor het boekjaar 2013 bekend
Vooruitzichten voor het boekjaar 2013 aangekondigd in navolging van sterke operationele dynamiek
- Vandaag maakt Telenet Group Holding NV ("Telenet" of de "Vennootschap") (Euronext Brussel: TNET) haar vooruitzichten voor het boekjaar 2013 bekend, in het licht van het feit dat haar eigen verwachtingen sterk afwijken van de bestaande analistenconsensus.
Voor het boekjaar 2013 verwacht de Vennootschap een groei van de bedrijfsopbrengsten "tussen 10-11%", gedreven door verdere groei van het aantal bundelklanten, klanten voor digitale televisie en breedband internet. Daarenboven wordt verwacht dat de dynamiek in mobiele telefonie voor een solide bijkomende omzetgroei zal zorgen
Verder verwacht de Vennootschap dat de Adjusted EBITDA zal groeien "tussen 7-8%" voor het volledige boekjaar 2013. Dit reflecteert een groter aandeel bedrijfsopbrengsten uit mobiele telefonie die een lagere marge genereren dan vaste producten. De Vennootschap zal verder werken aan bijkomende efficiëntieverbeteringen en genieten van schaalvoordelen dankzij groei in productbundels.
Telenet verwacht dat de toe te rekenen bedrijfsinvesteringen "tussen 21-22% van de bedrijfsopbrengsten" zullen bedragen voor het volledige jaar 2013: deze blijven voornamelijk gerelateerd aan de groei van de Vennootschap, gedreven door een groot deel voor set-topboxen voor verhuur als gevolg van de verdere digitalisering van Telenets kabeltelevisieklanten en nieuwe klanteninstallaties. Daarenboven zal de Vennootschap verder blijven investeren in haar netwerk waar aangewezen om haar concurrentiepositie en leiderschap op vlak van breedbandsnelheid te blijven vrijwaren.
Tot slot verwacht de Vennootschap voor het boekjaar 2013 een "stabiele" vrije kasstroom ten opzichte van 2012. Hierin zit zowel de groei vervat van de nettokasstroom uit de bedrijfsactiviteiten, als hogere interestkosten die voortvloeien uit de hogere schuldgraad sinds 16 augustus 2012.
Klik op onderstaande link om het volledige bericht te lezen.