Telenet rondt de verkoop van haar mobiele zendmastactiviteiten af

Mechelen, 1 juni 2022 – Telenet Group Holding NV ('Telenet' of de 'Vennootschap') (Euronext Brussels: TNET) maakt bekend dat het de verkoop van haar mobiele zendmastactiviteiten aan DigitalBridge Investments, LLC, een dochtervennootschap van DigitalBridge Group, Inc. (NYSE: DBRG) (gezamenlijk “DigitalBridge”) heeft afgerond, zoals aangekondigd op 25 maart 2022. Als gevolg van de verkoop bezit Belgium Tower Partners NV nu alle mobiele passieve infrastructuur en zendmastactiva van Telenet: een aantrekkelijke hoogwaardige portefeuille1van 3.326 sites in heel België, waaronder 2.162 sites in eigendom, waarvan bijna 38 % zendmasten zijn, en 1.164 sites van derden.

Eind maart dit jaar bereikte Telenet een overeenkomst met DigitalBridge betreffende de verkoop van haar zendmastactiviteit voor een totaalbedrag van € 745 miljoen op cash- en schuldvrije basis, volledig contant betaalbaar, hetgeen overeenstemt met 25,1x EV/EBITDAaL 20212. Als onderdeel van de overeenkomst gingen beide partijen op 1 juni 2022 een langlopende Master Lease Agreement ('MLA') aan, die een initiële periode van 15 jaar en twee verlengingen van telkens 10 jaar omvat. De overeenkomst omvat ook een build-to-suit ('BTS')-verbintenis om minimaal 475 nieuwe bijkomende sites te bouwen. Hierbij treedt Telenet op als onderaannemer van Belgium Tower Partners NV, hetgeen aanleiding zal geven tot bijkomende opbrengsten voor Telenet in de toekomst.

Zoals aangekondigd eind maart, is Telenet van plan om in eerste instantie de netto-opbrengsten van de transactie aan te houden, in afwachting van de potentiële voltooiing van bepaalde waardeverhogende strategische transacties, waaronder de joint venture NetCo met Fluvius en de komende spectrumveiling, en de impact daarvan op het financiële en hefboomprofiel van de Vennootschap, evenals andere potentiële strategische opportuniteiten die zich in de toekomst zouden kunnen aandienen. De raad van bestuur van Telenet blijft zich sterk inzetten om Telenets beleid inzake de vergoeding van aandeelhouders te realiseren, zoals in december 2018 in detail uiteengezet tijdens de Capital Markets Day en zoals in oktober 2020 versterkt met de invoering van een bruto dividenddrempel van € 2,75 per aandeel. Zonder belangrijke overnames en/of belangrijke wijzigingen in zijn activiteiten of de regelgeving waaraan het onderworpen is, is Telenet van plan de verhouding tussen de Netto Totale Schuld en de Geconsolideerde Geannualiseerde Adjusted EBITDA ('netto totale hefboomratio') rond het middelpunt van 4,0x te houden door een aantrekkelijk en houdbaar niveau van aandeelhoudersvergoedingen volgens Telenets huidige beleid inzake aaandeelhoudersvergoedingen.


​

1Per 1 juni 2022

2EBITDAaL is gedefinieerd als EBITDA na leasebetalingen

Persbericht

PDF 916 KB

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
Cyclocross seizoen van start op Play Sports !
“Gestopt is ook maar gestopt”, zei Lucinda Brand in de aanloop naar het nieuwe veldritseizoen. Om er meteen aan toe te voegen dat ze nog veel te graag fietst en nog twee jaar doorgaat. Een zegen voor de cross.
press.telenet.be
Website preview
Website preview
Europees Voetbal LIVE op Play Sports!
Nieuwe week vol Europees topvoetbal bij Play Sports
press.telenet.be

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Telenet group

Als aanbieder van entertainment- en telecommunicatiediensten in België en Luxemburg streeft Telenet group ernaar zijn klanten de beste ervaring in de digitale wereld te bieden. Onder de merken Telenet, BASE en TADAAM biedt het bedrijf digitale televisie, internet en vaste en mobiele telefoniediensten aan residentiële klanten in België. In het Groothertogdom Luxemburg levert Telenet group deze diensten onder het merk Eltrona. 

Telenet Business bedient de zakelijke markt in België en Luxemburg met connectiviteits-, hosting- en securityoplossingen. Met meer dan 3.000 medewerkers heeft Telenet group één doel voor ogen: leven en werken eenvoudiger en aangenamer maken. 

Telenet group maakt integraal deel uit van Ziggo Group, waarin Telenet group en VodafoneZiggo zijn samengebracht. Telenet group blijft onder zijn eigen merken actief en blijft verantwoordelijk voor zijn klanten, medewerkers, strategie en prestaties in zijn markten. Ziggo Group is voor 90% in handen van Liberty Global en voor 10% van Vodafone Group.  

Meer informatie over Telenet group en zijn producten is te vinden op www.telenet.be. De newsroom van Telenet group is te vinden op press.telenet.be. 

Liersesteenweg 4 2800 Mechelen BTW BE 0473.416.418 RPR Antwerpen, afd. Mechelen