Telenet schenkt kantoormeubilair aan Waalse scholen en administraties die door het noodweer getroffen werden

Vrachtwagens met maar liefst tien containers vol kantoormeubilair van Telenet vertrekken de komende dagen naar Pepinster. Het meubilair zal verdeeld worden over scholen en gemeentelijke diensten in de provincie Luik die tot op vandaag de gevolgen dragen van de overstromingen die in juli van dit jaar plaatsvonden. Telenet besloot een grote voorraad kantoormeubilair die het door de COVID-19-crisis niet langer nodig heeft, aan hen te schenken.

Bijna twee maanden nadat het noodweer het zuiden van het land teisterde, is de materiële schade nog steeds enorm, ook in vele scholen en bij heel wat gemeentelijke diensten. De omvang van de schade varieert, maar vooral in de provincie Luik is de ravage aanzienlijk. Herstellen, schoonmaken, nieuw materiaal aankopen: de getroffenen zijn er ook vandaag nog volop mee bezig.

In samenwerking met de provincie Luik besloot Telenet om deze mensen te helpen door hen ongebruikt kantoormateriaal te schenken. Als gevolg van de COVID-19-crisis heeft Telenet zijn thuiswerkbeleid namelijk grondig bijgestuurd. Het moedigt zijn werknemers aan om 60 % van de tijd van thuis uit te werken. Een aantal kantoren ging daardoor definitief dicht en alle werknemers werden overgeplaatst naar de maatschappelijke zetel in Mechelen. Daarnaast werkt Telenet aan de renovatie en reorganisatie van alle kantoorruimten op zijn maatschappelijke zetel, waardoor het een grote voorraad kantoormateriaal (kasten, bureautafels, stoelen, …) verzamelde. Dat materiaal wil het nu ter beschikking stellen van de mensen die er het meest nood aan hebben.

Een tweede leven voor het kantoormeubilair

Tien containers met bijna 300 kasten en een honderdtal bureautafels vertrekken in vrachtwagens vanuit de opslagplaats in Vilvoorde naar Pepinster. De eerste levering vindt plaats op dinsdag 21 september en in de daaropvolgende dagen volgen de overige leveringen. De hele operatie wordt door Telenet bekostigd. Het materiaal wordt eerst opgeslagen in twee loodsen van de gemeente en zal vervolgens door de gemeentelijke overheden worden verdeeld over de scholen en gemeentelijke diensten in de getroffen zones die belangstelling getoond hebben.

Het zal nog maanden duren eer de situatie genormaliseerd is en volgens Sylvie Irzi, Vice President Brand & Reputation van Telenet, is het belangrijk dat we de betrokken gemeenten en burgers blijven steunen, ieder volgens zijn eigen mogelijkheden: “We hebben al verscheidene van dit soort acties achter de rug. In juli boden we BASE-klanten twee weken gratis mobiele gegevens aan, we namen deel aan een sms-campagne en schonken 50.000 euro aan het Rode Kruis. We moedigden onze werknemers ook aan om tijdens hun werkuren als vrijwilliger aan de slag te gaan en de getroffenen te helpen. Zo nam een vijftigtal werknemers van Telenet begin september nog deel aan de schoonmaakactie op de oevers van de getroffen zones in samenwerking met River Cleanup. We wilden op dit elan doorgaan en onze solidariteit blijven tonen. Aangezien we beschikken over een grote voorraad aan kantoormeubilair dat nog in perfecte staat verkeert, hebben we contact opgenomen met het Waals Gewest en de provincie Luik om het materiaal aan te bieden aan de scholen en gemeentelijke diensten die het nodig hebben.”

De gemeente Pepinster zorgde voor de volledige coördinatie van het project tussen Telenet en de geïnteresseerde gemeenten: "Het is zeer hartverwarmend om te zien dat ook privé-ondernemingen hun solidariteit betuigen. Toen Telenet bij ons kwam met het aanbod, hebben wij onmiddellijk onze belangstelling getoond, wij hebben ook een opslagplaats aangeboden (ter beschikking gesteld door een particulier bedrijf in de gemeente) en wij hebben de dispatching met de naburige gemeenten georganiseerd. In de komende dagen zullen de gemeenten Theux, Verviers, Trooz, Chaudfontaine en Limbourg het materiaal in kwestie komen ophalen om het opnieuw te verdelen onder hun scholen en kantoren", zegt Bernard Schoonbroodt, waarnemend directeur-generaal van de gemeente Pepinster.

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
Cyclocross seizoen van start op Play Sports !
“Gestopt is ook maar gestopt”, zei Lucinda Brand in de aanloop naar het nieuwe veldritseizoen. Om er meteen aan toe te voegen dat ze nog veel te graag fietst en nog twee jaar doorgaat. Een zegen voor de cross.
press.telenet.be
Website preview
Website preview
Europees Voetbal LIVE op Play Sports!
Nieuwe week vol Europees topvoetbal bij Play Sports
press.telenet.be

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Telenet group

Als aanbieder van entertainment- en telecommunicatiediensten in België en Luxemburg streeft Telenet group ernaar zijn klanten de beste ervaring in de digitale wereld te bieden. Onder de merken Telenet, BASE en TADAAM biedt het bedrijf digitale televisie, internet en vaste en mobiele telefoniediensten aan residentiële klanten in België. In het Groothertogdom Luxemburg levert Telenet group deze diensten onder het merk Eltrona. 

Telenet Business bedient de zakelijke markt in België en Luxemburg met connectiviteits-, hosting- en securityoplossingen. Met meer dan 3.000 medewerkers heeft Telenet group één doel voor ogen: leven en werken eenvoudiger en aangenamer maken. 

Telenet group maakt integraal deel uit van Ziggo Group, waarin Telenet group en VodafoneZiggo zijn samengebracht. Telenet group blijft onder zijn eigen merken actief en blijft verantwoordelijk voor zijn klanten, medewerkers, strategie en prestaties in zijn markten. Ziggo Group is voor 90% in handen van Liberty Global en voor 10% van Vodafone Group.  

Meer informatie over Telenet group en zijn producten is te vinden op www.telenet.be. De newsroom van Telenet group is te vinden op press.telenet.be. 

Liersesteenweg 4 2800 Mechelen BTW BE 0473.416.418 RPR Antwerpen, afd. Mechelen